Kurbansız Bir Bayram Kahvaltısı Mümkün  |  Erdoğan İktidar İçin Her Şeyi Göze Aldı  |  Yakılan HDP Hopa İlçe binasına 'inadına barış' pankartı  |  Trabzon'da Linç Girişimi  |  Kıyıya Vuran Bir Çocuk ve Sorular, Sorular...  |  Bir Çocuğun Ölümü: Acıdan Siyasi Mücadeleye  |  Rize'de AKP'li başkandan seçim tehdidi: Oy vermezseniz havaalanı yok!  |  Samsun’da HDP mitingine faşist saldırı  |  Aydın Çak'ı Kaybettik...  |  Bartın’da HDP İl Başkanlığı’na faşist saldırı  |  
MURTEZAOGLU


UNUTULMAYANLAR
REKLAM
ZİYARETÇİ DEFTERİ
REKLAM
ÖNEMLİ LİNKLER
REKLAM
İLAN - DUYURU
EN ÇOK OKUNANLAR
REKLAM
İSTATİSLİK

Anasayfaya Dön Anasayfaya Dön 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto


Sinop’taki Nükleer Karşıtı Mitinge Çağrı

21Nisan2015, 10:21

Nükleer Karşıtı Platform, Akkuyu, Sinop ve İğneada’da yapılması planlanan nükleer santrallere karşı 25 Nisan'da Sinop'ta yapılacak mitinge katılım çağrısı yaptı.


Nükleer Karşıtı Platform, Akkuyu, Sinop ve İğneada’da yapılması planlanan nükleer santrallere karşı 25 Nisan'da Sinop'ta yapılacak mitinge katılım çağrısı yaptı.

Nükleer Karşıtı Platform (NKP), Mersin Akkuyu, Sinop ve İğneada’da yapılması planlanan nükleer santrallere karşı mücadele çağrısı ve hükümete nükleer santral için imzalanan anlaşmanın reddetmeye çağırmak amacıyla Makine Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi'nde basın toplantısı düzenledi. Toplantıya Kuzey Ormanları Savunması, İstanbul Kent Savunması üyeleri, DİSK, KESK, TMMOB temsilcileri, HDP Milletvekili Levent Tüzel ve HDP 3. bölge milletvekili Adayı Prof. Dr. Beyza Üstün de katıldı. 

Toplantıda konuşan TMMOB İstanbul İl Koordinasyonu Kurulu Sekreteri Süleyman Solmaz, AKP hükümetinin toplumsal sorunları istismar ederek kendi çıkarları doğrultusunda hareket ettiğine dikkat çekerek, enerji tasarrufu konusunda hükümetin hiçbir şey yapmadığını vurguladı. TTB Merkez Konsey üyesi Hüseyin Demirdizen de, Sinop ve Mersin Akkuyu'da kurulması planlanan nükleer santrallerin “insanlık suçu” olarak nitelendirdi ve projeden derhal vazgeçilmesi gerektiğini söyledi.

Toplantıda nükleer santrallerin zararlarını sunum eşliğinde anlatan Prof. Dr. Engin Türe ise, kurulması planlanan nükleer santrallerin Türkiye'ye faydalı olmayacağının altını çizerek nükleer santrallerin insan sağlığına etkilerine değinerek son yıllarda bundan dolayı artan kanser hastası sayısına dikkat çekti. HDP İstanbul Milletvekili Levent Tüzel de, nükleer santrallerin güvenli olmadığını ve kazalara açık olduğuna dikkat çekerek, milyarlarca yıl kaybolmayacak zararlara neden olacak nükleer santrallere karşı mücadelenin yükseltilmesi çağrısında bulundu. Toplantıda konuşan bir diğer isim Prof. Dr. Beyza Üstün, “Nükleer santraller kapitalist sistemin kendisi için bir başka çözüm alanıdır. Enerji için alternatifleri konuşurken sermayeye yeni alanlar açmayalım. Biz halk için çözümler üretmeliyiz. Çözümlerimiz antiemperyalist olmalıdır” diye konuştu.
Toplantıda, Çernobil katliamın yıl dönümü olan 25 Nisan'da Sinop'ta yapılacak nükleer karşıtı mitingine katılım çağrısı yapıldı. (İstanbul/DİHA)Karadeniz Ses

Toplam 1026 Defa Okunmuştur.

 Yazdyrylabilir SayfaTavsiye Et Yorum Yaz


EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ


KÖŞE YAZARLARI
Mehmet KÖŞNEK Mehmet KÖŞNEK
İŞTE BİZİM COĞRAFYAMIZ
Hüseyin ÇAKICI Hüseyin ÇAKICI
Öğretmen ve Tecavüz
Ayhan EYİKOÇAK Ayhan EYİKOÇAK
MEĞER TÜRKÇE
Av.Fikret İLKİZ Av.Fikret İLKİZ
Savaşi Karşı Medya ve Barış
Yusuf GÜRCUSU Yusuf GÜRCUSU
Hopa!
Sezai SARIOĞLU Sezai SARIOĞLU
Kağıtsız Gemiler
Tevfik KARA Tevfik KARA
Reklamcılık Bir Sanattır..!
Gündoğdu YILDIRIM Gündoğdu YILDIRIM
Japon Mühendis
Prof.Afşar TİMUÇİN Prof.Afşar TİMUÇİN
İnsan İnsanla Güzeldir
Ali DİLKİ Ali DİLKİ
Hükûmet Dört Yüzü Buldu
Mıgırtiç MARGOSYAN Mıgırtiç MARGOSYAN
Amigoluk Meselesi
Doç.Dr.Çağatay ÜSTÜN Doç.Dr.Çağatay ÜSTÜN
Bir Duruş Olmalı...!
Özcan TEMEL Özcan  TEMEL
Çanakkale Şehidi Uzunömeroğlu Ömer
Coşkun ÖZBUCAK Coşkun ÖZBUCAK
Fiskobirlik
Şevket ÇORBACIOĞLU Şevket ÇORBACIOĞLU
Arhavi'nin Doğasına ve Doğanına Dolar İçin Saldıranlar
Sevda KAKALİÇOĞLU Sevda KAKALİÇOĞLU
TOPRAĞA İZ BIRAKIYORSUNUZ
Deniz Alan HELD Deniz Alan HELD
Çevre Dostu ve Antikapitalist Hediye Seçenekleri
Köşe yazarı sayımız fazla olduğu için burada sadece son 17 köşe yazısı gösterilmektedir.Tüm yazarlar için Tıklayın..
REKLAM
SÖYLEŞİ VE DOSYALAR
Erdoğan İktidar İçin Her Şeyi  Göze Aldı
Erdoğan İktidar İçin Her Şeyi Göze Aldı
Yazar Aydın Çubukçu: 1 Kasım’a giderken hedef bellidir; 7 Haziran’ın tekrarlanmaması diye bir hedef vardır ve bunun için kullanılacak araçlar da doğrusu iç açıcı bir manzara çizmiyor.
AFORİZMALAR
Siyaset Toplum Problemlerini Çözmenin Dışında Kalırsa
Siyaset Toplum Problemlerini Çözmenin Dışında Kalırsa
İktidarı almayı yakın hedef görmek için; iktidara çatmak, iktidarın yaptıklarını halka tercüme etmek, iktidar getirseydi; sokakdaki herbir insan iktidar olma şansını taşıyor olurdu.
HERŞEYE RAĞMEN ETİK
Bilimin Mantığı Siyasetin Önündedir
Bilimin Mantığı Siyasetin Önündedir
Her Şeye Rağmen Etik aktivasyonu sorumlusu Doç. Dr. Çağatay Üstün, Mersin Akkuyu’da yapılması planlanan ve temeli atılan nükleer santral tesisinin yapımının oldu bittiye getirilmesinin doğru olmadığına değinerek eğer bilim siyasetin üstündeyse siyaset bilimin sesine kulak vermelidir dedi.
© Copyright

KaradenizSes.Com Basın Meslek İlkelerine Uymaya Söz Vermiştir. Bu internet sitesinde yayınlanan haber, makale, yorumlar yazarını bağlar. Karadeniz Ses sorumlu tutulamaz. Tüm Hakları Saklıdır © Copyright 2007 - 2010 karadenizses.com
Hakkımızda | Yazar Girişi

Tasarım - Editör - Teknik Sorumlu
UstaSoft İnternet Hizmetleri