Kurbansız Bir Bayram Kahvaltısı Mümkün  |  Erdoğan İktidar İçin Her Şeyi Göze Aldı  |  Yakılan HDP Hopa İlçe binasına 'inadına barış' pankartı  |  Trabzon'da Linç Girişimi  |  Kıyıya Vuran Bir Çocuk ve Sorular, Sorular...  |  Bir Çocuğun Ölümü: Acıdan Siyasi Mücadeleye  |  Rize'de AKP'li başkandan seçim tehdidi: Oy vermezseniz havaalanı yok!  |  Samsun’da HDP mitingine faşist saldırı  |  Aydın Çak'ı Kaybettik...  |  Bartın’da HDP İl Başkanlığı’na faşist saldırı  |  
MURTEZAOGLU


UNUTULMAYANLAR
REKLAM
ZİYARETÇİ DEFTERİ
REKLAM
ÖNEMLİ LİNKLER
REKLAM
İLAN - DUYURU
EN ÇOK OKUNANLAR
REKLAM
İSTATİSLİK

Anasayfaya Dön Anasayfaya Dön 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto


Kobane için Sokağa çıkanlara saldırı her yerde

08Ekim2014, 03:14

IŞİD'in Kobane'ye dönük saldırılarına karşı dün akşam birçok kentte başlayan dayanışma ve destek eylemleri bugün de birçok kentte sürüyor.


IŞİD'in Kobane'ye dönük saldırılarına karşı dün akşam birçok kentte başlayan dayanışma ve destek eylemleri bugün de birçok kentte sürüyor.


saat 23.42
İzmir Bornova'da Kobane eyleminde yaralanan Ekrem Kaçaroğlu'nun doktorundan alınan bilgiye göre ilk önce Trafiik Hastanesi'ne ardından Ege Üniversitesi Hastanesi'ne götürülen Kaçaroğlu, şu dakikalarda bilinci kapalı ve yoğun bakımda bulunuyor. Doktorların tansiyon düşüklüğü nedeniyle ameliyata alınıp alınmayacağına henüz karar vermedikleri iletiliyor. Ekrem Karaçoğlu'nun durumu ciddiyetini koruyor. 

İzmir Yamanlar semtinde polis saldırısı sonucu yaralan 3 kişinin durumlarının ise iyi olduğu bildirildi. 

saat 22.48
Diyarbakır Valiliği saat 22.00'dan itibaren 'ikinci bir emre kadar' sokağa çıkma yasağı ilan etti.

IŞİD yandaşları, Diyarbakır'ın Bağlar'da halkı silahlarla taradı, en az 3 kişi yaralandı. ESP'li Sevda Çağdaş göğsünden vuruldu, ağır yaralı.

saat 22.14
İzmir Yamanlar semtinde Kobane halkına destek amaçlı devam eden eyleme faşist bir grup saldırdı. Gelen bilgilere göre 2 kişinin ağır yaralandığı iletildi. 

saat:21.57

Adana'da Meydan mahallesinde IŞİD ve Hizbullah çetecileri silahlarla halkı tehdit ediyor.
Adana'da öğle saatlerinden itibaren Meydan Dumlupınar Mahallesi'nde IŞİD ve Hizbullah çetecileri uzun namlulu silahlarla sokakları tutuyor.

Adana'da Meydan Dumlupınar Mahallesinde çeteciler sokak lambalarına ve evlere ateş ederek halkı, dışarı çıkmayın, diye tehdit ediyor.

Batman'da Hüda-Parlılardan halka kurşun!
Batman'da HÜDA-PAR'lı bir grubun silahlı saldırısı sonucu 13 yaşındaki bir çocuk yaralandı. Bir yurttaş tarafından çekilen olay anına dair fotoğraflarda saldırganların hedef gözeterek ateş ettikleri görülüyor.

20.55 Efkan Ala'dan tehdit!
İçişleri Bakanı Efkan Ala, Kobanê için halkın geliştirdiği demokratik eylemler için "Şiddet misliyle karşılık bulacaktır" diyerek halkı tehdit etti.

20.45 Polis Galatasaray Lisesi önünde oturanlara saldırdı.

20.40  Bir sokağa çıkma yasağı da Siirt'te ilan edildi.

20.25 Galatasaray ve Kadıköy'deki Kobanê'yle dayanışma eylemleri devam ediyor.

20.20  CHP İstanbul il Örgütü, Kobane ile dayanışma için yarın saat 18:00'de Tünel'den Galatasaray'a yürüyeceğini duyurdu

20.15 İzmir Narlıdere'de polis saldırısı başladı. Narlıdere genci, yaşlısı, kadını, çocuğuyla direniyor!

19.00 Van'da Kobanê için eylem yapanlara karşı polisin 'Yaşasın IŞİD' diye bağırdığı görüntüler yayınlandı.

Hizbullah üyelerinin saldırılarında 1 kişi öldü, 10'un üzerinde yaralı
Diyarbakır'da Kobanê'ye yönelik destek eylemlerinde bulunan halkın üzerine Hizbullah yanlısı oldukları belirtilen bir guruplar tarafından farklı noktalarda açılan ateş sonucu 1 kişi hayatını kaybetti, aralarında bir gazetecinin de bulunduğu 10'un üzerinde kişi de yaralandı. Yaralılardan 4'ü devam eden çatışmalar nedeniyle ambulans olay yerine gelemeyince bir camiye götürülmek zorunda kalındı.  Mahmut Enez (55) isimli bir yurttaş boynuna isabet eden cisimle ağır yaralandı. Çağrılan ambulansla hastaneye kaldırılan Enez, yolda hayatını kaybetti. Enez'in cenazesi götürüldüğü Özel Veni Vidi Hastanesi morguna kaldırıldı.

18.47 Mersin'de IŞİD saldırılarına karşı Kobane ile dayanışma eylemine polis saldırıyor. Mersin'de halk forumdan özgür çocuk parkına ilerlerken polis kitlenin arkasından saldırıya geçti.

18.45 Beşiktaş'ta yürüyüş sloganlarla sürüyor

18.43 Ankara'da Abdi İpekçi Parkında nöbet tutan Van İŞKUR işçilerinden 10 kişi gözaltına alındı

18.40 Okmeydanı'nda Kobanê için yürümek isteyen yüzlerce kişiye polis gaz bombalarıyla saldırdı.

18.30 AKP halkın öfkesini sokağa çıkma yasakları ile bastırmaya çalışıyor. Mardin'den sonra Van Erciş'te de sokağa çıkma yasağı ilan edildi

18.06 Mersin'de binler Kobane için yürüyor.

18.05 Beşiktaş Kartal Heykeli'nde Kobane için toplanma başladı. 

18.00  Samsun'da Lise Caddesi trafiğe kapatıldı ve oturma eylemine başlandı.

17.35 Ankara'da polis Yüksel caddesi, Konur Sokak ve Karanfil sokakta gaz bombası atarak gözaltı yapıyor.

Bursa'da eyleme faşistler ve polis saldırısı
Sloganlar eşliğinde Kent Meydanı'nda toplanan kitle Fomara meydanına yürümek istedi. Çevik Kuvvet ve Emniyet yetkilileri yürüyüşe izin vermedi. Bunun üzerine oturma eylemi yapıldı. Siyasi partilerin ve Demokratik Kitle Örgütlerinden yetkililerin konuşmalar yaptığı esnada dışardan Türk bayrakları ile gelen bir grup faşist kitleye doğru yürüdü.

Polis bu gruba müdahale etmek yerine kitlenin önünü kapattı. Bunun üzerine arbede başladı. Çevik Kuvvet, TOMA ile kitleye saldırdı. AVM girişinde gaz fişeği ve tazyikli su kullanıldı. Daha önce çatışmaların olduğu Yavuz Selim Mahallesinde gerginlik olduğu yönünde haberler var.

Antalya'da da eyleme saldırı
Antalya Emek ve Demokrasi Güçleri, IŞİD çetelerine karşı  23 gündür direniş sergileyen Kobane'ye destek için Kapalıyol Halk bankası önünden Cumhuriyet meydanına yürüyüş düzenledi. Binlerce eylemcinin bulunduğu kitle basın açıklamasının ardından "Yaşasın halkların dayanışması, Kobane'de düşene dövüşene bin selam" sloganlarıyla oturma eylemine geçti.Emek ve Demokrasi Güçleri adına konuşan Şemsettin Kalay "Bizler, Emek ve Demokrasi Güçleri olarak, ABD başta olmak üzere emperyalistlere, bölge devletlerine ve AKP iktidarına sesleniyoruz: Kobane halklarının kendilerini savunabilmeleri için gerekli silah yardımını yapın. Çünkü Kobane'nin düşmesi sadece Kobane halkının katliama uğraması anlamına gelmeecektir. Bu durum aynı zamanda barışçı, eşit, özgür bir Ortadoğu perspektifinin büyük bir yenilgiye uğraması anlamına gelecektir. Ayrıca AKP İktidarı IŞİD ile doğrudan ya da dolaylı ilişkilerine derhal son vermelidir." diye ekledi. Kitlenin bir kısmı Kobane'ye giden destekçileri uğurlamaya giderken HDP İlçe binasının yakınlarında polis saldırısına uğradı.

17.29 Adana'da eylem sonrası dağılan kitleye polis saldırdı

Mardin'de sokağa çıkma yasağı
Mardin Valiliği, 7 ilçede sokağa çıkma yasağının uygulanacağını açıkladı. Kobanê'ye yönelik saldırıların infiale yol açtığı merkezlerden biri olan Mardin'de protesto eylemlerinin önüne geçemeyen Valilik, Dargeçit, Derik, Kızıltepe, Nusaybin, Mazıdağı, Ömerli ve Savur ilçelerinde sokağa çıkma yasağı getirdi. Sokağa çıkma yasağı saat 17.00 itibaren geçerli oldu.

17.15 Sakarya halkı, Serdivan Avm önünde Kobane halkı için toplandı.

Denizli'de eyleme polis saldırısı
Birçok kentte yapılan Kobane'ye destek eylemleri Denizli'de de gerçekleşti. Esentepe Mahallesi'nden Çınar Meydanı'na yürümek isteyen kitleye polis 29 Ekim Bulvarı'nda saldırdı.

Polis müdahalesi esnasında 65 yaşında Abdulkadir isimli bir yurttaş ağır yaralandı.  Hastaneye kaldırılan yurttaşın hayati tehlikesi bulunduğu öğrenildi. Polis saldırısının ardından ara sokaklarda uzun süre çatışmalar yaşanırken, çok sayıda gözaltı oldu. Kitle daha sonra Esentepe Mahallesi'ne geri dönerken, İŞİD saldırısında ölenler için saygı duruşunda bulundu.

17.06 Mersin'de halk Özgür Çocuk parkında toplanmaya başladı.

17.00 Erzurum'da IŞİD'in Kobane saldırısını protesto edenlere tüfekli, satırlı saldırı: 3 yaralı

16.45 Ankara'da eyleme sadıran polis çok sayıda kişiyi gözaltına aldı.  Ankara'da Cumhuriyet Gazetesi muhabiri Necati Savaş gaz kapsülü ile başından vuruldu.

16.10 İstanbul Sultangazi HDP İlçe Binası ülkücü faşitler tarafından kuşatıldı. 60 kişi mahsur kaldı. İçeride çocuklar olduğu ifade ediliyor. Binaya taşlar atılıyor. Alt kapının kırıldığı bildiriliyor.

Diyarbakır'da sokaklarda çatışma
Kobane direnişine destek vermek amacıyla Diyarbakır'ın Fiskaya mahallesinde bir araya gelen yüzlerce genç ile polisler arasında çatışmalar çıktı.

Gençler cadde ve sokakların girişine taşlar, ağaçlar ve lastiklerle barikatlar kurarken, polislerin alana gelmesi ile çatışmalar çıktı. Polisin tazyikli su ve gaz bombalarına gençler taşlarla karşılık verdi. Polislerle çatışan gençlere mahalledeki kadınlarda taşlar toplayarak, balkon ve camlarda tencerelere vurarak destek verdi. Polisin rastgele gaz bombası atması sonucu bir çok evin camları kırılırken, gaz bombasının Fahri Bilen adlı yurttaşın evine düşmesi sonucu bir ev yandı. Evdeki malzemelerin bir kısmı yanarken, itfaiyenin müdahelesi ile evdeki yangın söndürüldü. Evde bulunan engelli yaşlı bir kadın ise şans eseri yangından zarar görmeden mahellediki yurtttaşlar tarafından kurtarıldı. Mahalledeki çatışmalar yer yer devam ediyor.
 

16.05 İzmir'de emek ve demokrasi güçleri Kobane için toplanmaya başladı.

16.00 Ankara Sakarya Caddesinde kurulan Kobane ile dayanışma çadırı, çevik kuvvet tarafından yıkıldı.

Hopa Kobane için yürüdü
Hopa Kobane'ye destek eylemi için kitle Hopa meydanında toplanarak AKP binası önüne yürüdü. AKP binas önünde halk oturma eylemi yaptı.

15.50 Esenyurt'ta Kobane için yürüyen halka polis saldırdı.

15.45 Antalya'da yürüyüş yapan halka polis gaz bombaları ile saldırdı.

Cizreliler sınırı yıktı
Cizre halkı IŞİD çetelerinin Kobanê'yi yönelik saldırılarını kınamak için yaptığı eylemde sınırı aşan yüzlerce kişi YPG'lilerle buluştu. Nusaybin Caddesi'ne ulaşan kitleye iki koldan polisler gaz bombalarıyla saldırdı. Yapılan müdahaleye kitlenin de taşlar, havai fişeklerle sert karşılık vermesi üzerine polisler geri çekilmek zorunda kaldı. Tekrardan yürüyüşüne alkış, zılgıt ve sloganlarla devam eden kitle Rojava sınırının Cizre Kantonu sınırına akmaya devam etti. Sınıra gelen kitlenin önü askerler tarafından kesildi fakat halkın kararlı direnişi askerin barikatını aştı ve 5 askeri halk yakaladı. Askeri araçlar geri çekildi nöbetçi kulübeleri boşaltıldı. Halk nöbetçi kulübelerini yıktı, sınır tellerini koparan kitle askerlerin silahlarına önce el koydu daha sonra annelerin araya girmesiyle askerlere zarar vermeyen kitle askerleri bıraktı.

Kitle tarafından bırakılan askerleri almaya gelen askeriyeye ait akrep tipi bir zırhlı aracın kitleye yaklaşması üzerine kitle taşlarla saldırıya geçti tekrardan. Askerler uzun süre havaya ateş açmasına rağmen kitle askerleri taşlamaya devam edinci askerler tekrardan geri çekilmek zorunda kaldı. Askeriyenin yetersiz kalması üzerine polisler zırhlı araçlarla olay yerine gelip kitleye gaz bombalarıyla müdahale etmeye çalıştı. Polisin gaz bombalı müdahalesine gençler yine taş ve havai fişeklerle karşılık verdi. Çatışmalar uzun süre devam edip kitle geri çekilmeyince askerler yine silahlarla kitlenin üzerine ateş açmaya başladı. Açılan ateş sonucu bir kişi ayağından yaralandı. Yaralanan kişi Cizre Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.

15.40 Eskişehir Espark önünde oturma eylemi sürüyor.

15.35 Ankara'da polisin saldırısı sürüyor. Kitle Ziya Gökalp Caddesine çıkarak caddeyi tafiğe kapattı.

15.25 Ankara'da Kobane ile dayanışmak içib Sakarya caddesinden AKP il Binasına yürümek isteyen kitleye polis  gaz bombaları ile saldırdı.


Barış İçin Kadın Girişimi kadınları karşıladı
Barış İçin Kadın Girişimi'nin çağrısıyla Suruç'a giden ve sınırda iki gün nöbet eylemi gerçekleştirmelerinin ardından İstanbul'a dönen kadınlar AKP Kadıköy ilçe binasının önünde basın açıklaması yaptı. "IŞİD'e destek Rojava'da savaş demektir" pankartını açan kadınlar "Kobanê her yerde kadınlar direnişte" ve "IŞİD kadınlara destek verecek" dövizlerini taşıdı. "Yaşasın kadın dayanışması", "Katil IŞİD işbilirkçi AKP", "Biji Berxwedana Kobanê" sloganlarını atan kadınlar adına açıklama yapan Nebiye Arı, sınırda IŞİD'in Kobanê merkezine girmeye çalıştığı bugünlerde ABD bombardımanın görüntüden öteye gitmediğine tanıklık ettiklerini söyledi. Arı, bölge halkıyla dayanışma ve desteğe giden dayanışma güçlerinin asker ve polis saldırıları ile engellendiğini ve bu şekilde dayanışmanın kırılmaya çalışıldığını vurguladı. Açıklamanın ardından kadınlar HDP'nin çağrısı ile Kadıköy Boğa Meydanı'nda protesto eylemi yapmak için toplanan kitlenin yanına doğru yürüyüşe başladı. Kadınları kurdukları barikatla engelleyen polisin engellemesini ara sokaklara girerek Boğa Meydanı'na ulaştı.

Kadıköy'de saldırı
Boğa Meydanı ve çevresi ise kitlenin toplanmasının ardından polis ablukasına alınırken, "Katil IŞİD işbilirkçi AKP", "Biji Berxwedana Kobanê" sloganlarıyla protesto eylemine başlayan yüzlerce kişiye polis gaz bombaları ile müdahaleye başladı. Polisin müdahalesine kitle havai fişekler ve taşlarla karşılık veriyor. Polisin müdahalesi sırasında kitleye sivil faşist gruplar tarafından da saldı düzenlenmeye çalışıldı. Polisin müdahale sırasında gözaltına aldığı bir kişi polis gözetiminde sivil faşist grupların saldırısına uğradı. Çatışmalar Bahariye Caddesi'nde devam ederken avukat Tamer Doğan'ın kafasına ise polisin attığı gaz bombası kapsülü isabet etti. Doğan yurttaşlar tarafından hastaneye kaldırıldı.,Van'da 30 yaralı
Van'da DBP il binası önünde toplanan kitle, Sanat Sokağı'na doğru "Her yer Kobanê her yer direniş" sloganları ile Sanat Sokağı'na doğru yürüyüşe geçti. Sanat Sokağı'na varan kitleye plastik mermi ve gaz bombaları ile saldıran polise taş ve Molotoflar ile karşılık verilmesi üzerine çatışmalar başladı. Bir kişinin atılan plastik merminin ayağına isabet etmesi sonucu yaralandığı çatışmalar Sanat Sokağı, Maraş Caddesi ve ara sokaklarda devam ediyor.

Çatışmaların sürdüğü Van'ın Muradiye ilçesinde de polis halkın üzerine gerçek mermi ile ateş etmeye başladı. Saldırı esnasında 30'u aşkın kişi yaralanırken, polis hastaneyi ablukaya alarak yaralıların hastaneye girmesini engelliyor. Çok sayıda gözaltının olduğu ilçede olaylar devam ediyor.

Van'ın Erciş ilçesinde Kobanê'ye destek için yapılan yürüyüşe polisin saldırısı ile başlayan olaylar şiddetlenerek devam ediyor. Zîlan, Atatürk ve Dalan caddelerine toplanan binlerce yurttaşa, polisin tazyikli su, biber gazı ve plastik mermi ile müdahale etmesi ve kitlenin taş ve Molotoflar ile karşılık vermesi üzerine çatışmalar tüm sokaklara yayarak devam etti. Tüm ilçeye yayılan çatışmalar esnasında geri çekilmek zorunda kalan polisin kalkan, cop ve biber gazını ele geçiren gençler, başta Ziraat, Halk ve İş Bankası olmak üzere devlet kurumlarını ateşe verdi. İlçe kaymakamlığını taş yağmuruna tutan kitle, Atatürk ve Ceylan caddeleri üzerinde toplanarak AKP ilçe binasına doğru yürüyüşe geçti. İlçede olaylar şiddetlenerek devam ediyor.

Mersin
IŞİD çetelerinin Kobané'ye dönük saldırılarını protesto etmek için Mersin'in Akdeniz ilçesi ile Toroslar ilçesinden çarşı merkezine doğru yürüyüş gerçekleştiren kitlelere polis saldırdı. Akdeniz'de toplanan binlerce yurttaş polisin kurduğu barikat ile durduruldu. Kitle barikatın açılmasını talep ederken polis araçları müdahale anonsları yapıyor.

Öte yandan Mersin'in Toroslar ilçesinde de çarşı merkeze doğru yürüyüşe geçen binlerce yurttaş polis müdahalesi ile karşılaştı. Polisin tazyikli su ve biber gazı ile müdahalesine yurttaşlar taşlar ile karşılık veriyor. Polisin müdahale esnasında gerçek mermiler kullandığı bilgileri geliyor.


Varto’da polis bir genci öldürdü! 
Varto’da gerçek mermi kullanan polis 25 yaşındaki Hakan Buksur isimli genci kafasından vurarak öldürdü.

Sabah saatlerinden itibaren polis ile halk arasında çatışmaların yaşandığı Muş’un Varto ilçesinde polis halka gerçek mermi ile müdahale etmeye başladı. Cumhuriyet Caddesi’nde bulunan eczanelerin bulunduğu noktada kitlenin üzerine ateş açan polis 25 yaşındaki Hakan Buksur isimli genci kafasından vurarak öldürdü. Panzerden açılan ateş sonucu beyni dağılan Buksur olay yerinde yaşamını yitirdi. Cenaze yurttaşlar tarafından Devlet Hastanesi’ne kaldırılırken, ilçede olaylar şiddetlenerek devam ediyor.


İstanbul Kadıköy'de Kobanê ile dayanışmak ve IŞİD saldırılarını protesto etmek için AKP binasına yürümek isteyen yurttaşlara polis gaz fişeği ve tazyikli suyla saldırdı. Saldırıda avukat Tamer Doğan başından gaz fişeğiyle yaralandı.

15.00 Bursa'da kent meydanındaki Kobane ile dayanışma eylemine polis saldırdı

14.43 Hizbullah’ın Batman'daki eyleme saldırdığı, boynuna kurşun isabet eden bir çocuğun hastaneye kaldırıldığı iddia edildi.

14.40 Hopa'da halk yürüyüşün ardından AKP ilçe binası önünde oturma eylemine yapıyor.

14.34 Varto'da gerçek mermiyle öldürülen gencin 17 yaşındaki Umut Bozkurt değil, 25 yaşındaki Hakan Buksur olduğu belirtildi.

14.15 Eskişehir -Adalar Migros önünde Kobane için toplanan yurttaşlar yürüyüşe geçiyor. 

 14.00 Muş'un Varto ilçesinde 17 yaşındaki Umut Bozkurt'un başından gerçek mermiyle vurulduğu ve yaşamını yitirdiği iddia edildi.13.50 Kadıköy'de ara sokaklarda bulunan yurttaşlara polis plastik mermiyle saldırmaya devam ediyor.

13.46 Van - Sanat Sokağı'ndaki Kobane eylemine polisin gazlı saldırısı başladı

13.45 Kadıköy'de bir yurttaş kafasından gaz fişeği ile yaralandı.

 13:30 Batman - "Batman Diyarbakır Caddesi Kobane eyleminde çatışmalar sürüyor."

DİSK, KESK, TTB, TMMOB, HDP, Halkevleri, ÖDP ve EHP’nin de aralarında bulunduğu çok sayıda örgüt ‘İstanbul Kobane’yle Dayanışma Platformu’nu oluşturdu. Platform, bu akşam saat 20.00‘da Kadıköy Altıyol ve Beyoğlu Galatasaray’da eylem çağrısı yaptı.

kaynaklar: muhalefet.org, diha, anf, BirGün ve sosyal medya

 Batman HüdaParlılar
   
Batman HüdaParlılar
   
Batman HüdaParlılar
   
Galatasaray lisesi önü
   
İstiklal
   
İstiklal
   
kadıköy
   
İstiklal
   
Narlıdere
   
Beşiktaş
   
Mersin
   
Samsun
   
Ankara
   
Antalya
   
Antalya
   
Antalya
   
Antalya
   
Ankara
   
Ankara
   
Bursa
   
Ankara (foto:Recep Yılmaz)
   
Ankara (foto:Recep Yılmaz)
   
Ankara (foto:Recep Yılmaz)
   
Ankara (foto:Recep Yılmaz)
   
Ankara (foto:Recep Yılmaz)
   
Ankara (foto:Recep Yılmaz)
   
Ankara (foto:Recep Yılmaz)
   
Ankara (foto:Recep Yılmaz)
   
Ankara (foto:Recep Yılmaz)
   
Ankara (foto:Recep Yılmaz)
   
Ankara (foto:Recep Yılmaz)
   
Samsun
   
Sakarya
   
Denizli
   
Denizli
   
Denizli
   
Denizli
   
Mersin
   
Ankara
   
Ankara
   
Diyarbakır
   
İzmir
   
Ankara
   
Hopa
   
Esenyurt
   
Ankara
   
Eskişehir
   
Antalya
   
Eskişehir
   
Ankara
   
Ankara
   
Sultangazi
   
Sultangazi
   
Kadıköy
   
Antalya

Karadeniz Ses

Toplam 1422 Defa Okunmuştur.

 Yazdyrylabilir SayfaTavsiye Et Yorum Yaz


YURTTAN DÜNYADAN


KÖŞE YAZARLARI
Mehmet KÖŞNEK Mehmet KÖŞNEK
İŞTE BİZİM COĞRAFYAMIZ
Hüseyin ÇAKICI Hüseyin ÇAKICI
Öğretmen ve Tecavüz
Ayhan EYİKOÇAK Ayhan EYİKOÇAK
MEĞER TÜRKÇE
Av.Fikret İLKİZ Av.Fikret İLKİZ
Savaşi Karşı Medya ve Barış
Yusuf GÜRCUSU Yusuf GÜRCUSU
Hopa!
Sezai SARIOĞLU Sezai SARIOĞLU
Kağıtsız Gemiler
Tevfik KARA Tevfik KARA
Reklamcılık Bir Sanattır..!
Gündoğdu YILDIRIM Gündoğdu YILDIRIM
Japon Mühendis
Prof.Afşar TİMUÇİN Prof.Afşar TİMUÇİN
İnsan İnsanla Güzeldir
Ali DİLKİ Ali DİLKİ
Hükûmet Dört Yüzü Buldu
Mıgırtiç MARGOSYAN Mıgırtiç MARGOSYAN
Amigoluk Meselesi
Doç.Dr.Çağatay ÜSTÜN Doç.Dr.Çağatay ÜSTÜN
Bir Duruş Olmalı...!
Özcan TEMEL Özcan  TEMEL
Çanakkale Şehidi Uzunömeroğlu Ömer
Coşkun ÖZBUCAK Coşkun ÖZBUCAK
Fiskobirlik
Şevket ÇORBACIOĞLU Şevket ÇORBACIOĞLU
Arhavi'nin Doğasına ve Doğanına Dolar İçin Saldıranlar
Sevda KAKALİÇOĞLU Sevda KAKALİÇOĞLU
TOPRAĞA İZ BIRAKIYORSUNUZ
Deniz Alan HELD Deniz Alan HELD
Çevre Dostu ve Antikapitalist Hediye Seçenekleri
Köşe yazarı sayımız fazla olduğu için burada sadece son 17 köşe yazısı gösterilmektedir.Tüm yazarlar için Tıklayın..
REKLAM
SÖYLEŞİ VE DOSYALAR
Erdoğan İktidar İçin Her Şeyi  Göze Aldı
Erdoğan İktidar İçin Her Şeyi Göze Aldı
Yazar Aydın Çubukçu: 1 Kasım’a giderken hedef bellidir; 7 Haziran’ın tekrarlanmaması diye bir hedef vardır ve bunun için kullanılacak araçlar da doğrusu iç açıcı bir manzara çizmiyor.
AFORİZMALAR
Siyaset Toplum Problemlerini Çözmenin Dışında Kalırsa
Siyaset Toplum Problemlerini Çözmenin Dışında Kalırsa
İktidarı almayı yakın hedef görmek için; iktidara çatmak, iktidarın yaptıklarını halka tercüme etmek, iktidar getirseydi; sokakdaki herbir insan iktidar olma şansını taşıyor olurdu.
HERŞEYE RAĞMEN ETİK
Bilimin Mantığı Siyasetin Önündedir
Bilimin Mantığı Siyasetin Önündedir
Her Şeye Rağmen Etik aktivasyonu sorumlusu Doç. Dr. Çağatay Üstün, Mersin Akkuyu’da yapılması planlanan ve temeli atılan nükleer santral tesisinin yapımının oldu bittiye getirilmesinin doğru olmadığına değinerek eğer bilim siyasetin üstündeyse siyaset bilimin sesine kulak vermelidir dedi.
© Copyright

KaradenizSes.Com Basın Meslek İlkelerine Uymaya Söz Vermiştir. Bu internet sitesinde yayınlanan haber, makale, yorumlar yazarını bağlar. Karadeniz Ses sorumlu tutulamaz. Tüm Hakları Saklıdır © Copyright 2007 - 2010 karadenizses.com
Hakkımızda | Yazar Girişi

Tasarım - Editör - Teknik Sorumlu
UstaSoft İnternet Hizmetleri