Kurbansız Bir Bayram Kahvaltısı Mümkün  |  Erdoğan İktidar İçin Her Şeyi Göze Aldı  |  Yakılan HDP Hopa İlçe binasına 'inadına barış' pankartı  |  Trabzon'da Linç Girişimi  |  Kıyıya Vuran Bir Çocuk ve Sorular, Sorular...  |  Bir Çocuğun Ölümü: Acıdan Siyasi Mücadeleye  |  Rize'de AKP'li başkandan seçim tehdidi: Oy vermezseniz havaalanı yok!  |  Samsun’da HDP mitingine faşist saldırı  |  Aydın Çak'ı Kaybettik...  |  Bartın’da HDP İl Başkanlığı’na faşist saldırı  |  
MURTEZAOGLU


UNUTULMAYANLAR
REKLAM
ZİYARETÇİ DEFTERİ
REKLAM
ÖNEMLİ LİNKLER
REKLAM
İLAN - DUYURU
EN ÇOK OKUNANLAR
REKLAM
İSTATİSLİK

Anasayfaya Dön Anasayfaya Dön 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto


Trabzon'da RTE Depremi

11Eylül2014, 03:17

Adını Stada Verdim Padişahım!


Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu’nun, Belediye Meclis Toplantısında Akyazı Stadyumu, Gençlik Spor Müdürlüğü Tesisleri, Kapalı Spor Merkezi ve diğer spor alanlarının bulunduğu komplekse, “Akyazı Recep Tayyip Erdoğan Gençlik ve Spor Kompleksi” ismi önermesi Trabzon’da adeta deprem etkisi yarattı.


280 milyon liralık yatırımı TOKİ üzerinden Başbakan’ın yaptırdığını ve böyle bir ismin hakkı olduğunu belirten Başkan Gümrükçüoğlu’na önce taraftarlar tepki gösterdi. 3 Temmuz şike operasyonu sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, “Kurumlar ve kişiler ayrılsın” sözünü hatırlatan bordo mavililer, özellikle sosyal medyada bu öneriyi yerden yere vurdu.Sosyal Medyanın yanı sıra çeşitli kesimlerden de sert açıklamalar geldi.CHP; “Yalakalık”
Konuyla ilgili açıklamlarda bulunan Cumhuriyet Halk Partisi Trabzon İl Başkanı Yavuz Karan ise Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu’nu hedef alarak; "Trabzon'u tanısaydı böyle bir meseleyi gündeme getirmezdi. Ama Özel Güven Hastanesi ile ilgili skandalını kapatacak yalakalık yapacak ya o yüzden normal. Bu mesele Cuma günü komisyona gelecek ve oradan geçemeyecek. Sayın Gümrükçüoğlu, ilk önce çıksın Özel Güven Hastanesi ile ilgili yaptığı yolsuzluğun hesabını versin. Ama yok yalakalık yapacak Güven meselesini unutturacak ya başbakan'a tabi böyle bir öneriyle gelir. Sayımız az olsa da en büyük tepkiyi koyacağız. Bu mesele aslında parti meselesi değil bu mesele şehrimize yakışmayacak bir ismin böylesi bir yerde almaması.Bizim partimizden olan meclis üyelerinin hiçbiri bizim düşüncemiz dışında düşünemez. Düşünen olursa partiden atılır" ifadelerini kullandı.BordoMavi: “Midesizlik”
BordoMavi taraftar grubu yayınladığı yazılı açıklamasında gelişmeleri sert bir dille kınadı. Yapılan açıklamada; “Bu Şehrin ve kulübün Hüseyin Avni Aker'i vardır, Hayri Gür’ü vardır, Şamil Ekincisi vardır, Cemil Ustası vardır, Kadir Özcan’ı vardır, Kazım Koyuncusu vardır, Şenol Güneş’i vardır. Adını sayarak listeyi sayfalarca uzatabileceğimiz birçok yaşayan ve ebediyete göçmüş efsaneleri vardır. Tüm bu bilgiler ışığında bir siyasi figürün adını Trabzonspor ile ilgili bir taş yığınına dahi vermeyi düşünmek aymazlık örneğidir. Daha da ötesi terbiye sınırlarını aşmaktır. Kimsenin değerlerimizle alay etmeye hakkı yoktur. RTE isminin Trabzonspor veya şehrin spor alanında herhangi bir mecrasına verilmesi kendisine şirin gözükme çabasındandır.Ve bu büyük bir gaflettir. Ayrıca kendisinin Fenerbahçe taraftarı olduğunu hatırlatma zorunda oluşumuz midemizi iki kat bulandırmaktadır. Trabzon şehrinde yapılan bir tesise, bir başka takım taraftarı olduğu memleketçe bilinen RTE‘nin ismini vermeyi önermek nasıl bir midesizlik örneğidir merak ediyoruz.” ifadelerine yer verildi

VİRA; “Hainliğe Devam”
Olaya bir tepki de taraftar grubu Vira’dan geldi. Özellikle 3 Temmuz sürecine ve Trabzonspor’un iktidar ile ilişkilerine vurgu yapılan açıklamada; "Adalet isteriz, stadyum değil dedik; "Hain bunlar" dediler... Trabzonspor'un başkanı siyaset yapmasın, mitinglere gitmesin dedik; "Hain bunlar" dediler. Trabzonspor'un hakkını, emeğini çalanların rantında yokuz, takımımızı izlemek için banka müşterisi olma dayatmasını kabul etmiyoruz dedik; "Hain bunlar" dediler. Siz bizi hain ilan ettikçe onlar daha da ileriye gittiler, daha fazlasını istediler. Sonunda "Trabzonspor'un yeni stadyumunun bulunduğu alana Rıdvan Dilmen'in deyimiyle "bu süreçte nasıl bir Fenerbahçeli olduğunu gösteren" RTE'nin adını verelim" de dediler. Yani "haydi hainler" dediler bir kez daha. Biz hainliğe devam edeceğiz hâlâ.” ifadelerine yer verdi.

Trabzonsporda ise Divan Başkanı Ali Özbak yaptığı açıklama da “O isim verilirse söker atarız” ifadelerini kullanırken Başkan İbrahim Hacıosmanoğlu ise sessizliğini koruyor.

Haber: Çağdaş Güneş/Trabzon/muhalefet.orgKaradeniz Ses

Toplam 1291 Defa Okunmuştur.

 Yazdyrylabilir SayfaTavsiye Et Yorum Yaz


KARADENİZDE SPOR


KÖŞE YAZARLARI
Mehmet KÖŞNEK Mehmet KÖŞNEK
İŞTE BİZİM COĞRAFYAMIZ
Hüseyin ÇAKICI Hüseyin ÇAKICI
Öğretmen ve Tecavüz
Ayhan EYİKOÇAK Ayhan EYİKOÇAK
MEĞER TÜRKÇE
Av.Fikret İLKİZ Av.Fikret İLKİZ
Savaşi Karşı Medya ve Barış
Yusuf GÜRCUSU Yusuf GÜRCUSU
Hopa!
Sezai SARIOĞLU Sezai SARIOĞLU
Kağıtsız Gemiler
Tevfik KARA Tevfik KARA
Reklamcılık Bir Sanattır..!
Gündoğdu YILDIRIM Gündoğdu YILDIRIM
Japon Mühendis
Prof.Afşar TİMUÇİN Prof.Afşar TİMUÇİN
İnsan İnsanla Güzeldir
Ali DİLKİ Ali DİLKİ
Hükûmet Dört Yüzü Buldu
Mıgırtiç MARGOSYAN Mıgırtiç MARGOSYAN
Amigoluk Meselesi
Doç.Dr.Çağatay ÜSTÜN Doç.Dr.Çağatay ÜSTÜN
Bir Duruş Olmalı...!
Özcan TEMEL Özcan  TEMEL
Çanakkale Şehidi Uzunömeroğlu Ömer
Coşkun ÖZBUCAK Coşkun ÖZBUCAK
Fiskobirlik
Şevket ÇORBACIOĞLU Şevket ÇORBACIOĞLU
Arhavi'nin Doğasına ve Doğanına Dolar İçin Saldıranlar
Sevda KAKALİÇOĞLU Sevda KAKALİÇOĞLU
TOPRAĞA İZ BIRAKIYORSUNUZ
Deniz Alan HELD Deniz Alan HELD
Çevre Dostu ve Antikapitalist Hediye Seçenekleri
Köşe yazarı sayımız fazla olduğu için burada sadece son 17 köşe yazısı gösterilmektedir.Tüm yazarlar için Tıklayın..
REKLAM
SÖYLEŞİ VE DOSYALAR
Erdoğan İktidar İçin Her Şeyi  Göze Aldı
Erdoğan İktidar İçin Her Şeyi Göze Aldı
Yazar Aydın Çubukçu: 1 Kasım’a giderken hedef bellidir; 7 Haziran’ın tekrarlanmaması diye bir hedef vardır ve bunun için kullanılacak araçlar da doğrusu iç açıcı bir manzara çizmiyor.
AFORİZMALAR
Siyaset Toplum Problemlerini Çözmenin Dışında Kalırsa
Siyaset Toplum Problemlerini Çözmenin Dışında Kalırsa
İktidarı almayı yakın hedef görmek için; iktidara çatmak, iktidarın yaptıklarını halka tercüme etmek, iktidar getirseydi; sokakdaki herbir insan iktidar olma şansını taşıyor olurdu.
HERŞEYE RAĞMEN ETİK
Bilimin Mantığı Siyasetin Önündedir
Bilimin Mantığı Siyasetin Önündedir
Her Şeye Rağmen Etik aktivasyonu sorumlusu Doç. Dr. Çağatay Üstün, Mersin Akkuyu’da yapılması planlanan ve temeli atılan nükleer santral tesisinin yapımının oldu bittiye getirilmesinin doğru olmadığına değinerek eğer bilim siyasetin üstündeyse siyaset bilimin sesine kulak vermelidir dedi.
© Copyright

KaradenizSes.Com Basın Meslek İlkelerine Uymaya Söz Vermiştir. Bu internet sitesinde yayınlanan haber, makale, yorumlar yazarını bağlar. Karadeniz Ses sorumlu tutulamaz. Tüm Hakları Saklıdır © Copyright 2007 - 2010 karadenizses.com
Hakkımızda | Yazar Girişi

Tasarım - Editör - Teknik Sorumlu
UstaSoft İnternet Hizmetleri