Kurbansız Bir Bayram Kahvaltısı Mümkün  |  Erdoğan İktidar İçin Her Şeyi Göze Aldı  |  Yakılan HDP Hopa İlçe binasına 'inadına barış' pankartı  |  Trabzon'da Linç Girişimi  |  Kıyıya Vuran Bir Çocuk ve Sorular, Sorular...  |  Bir Çocuğun Ölümü: Acıdan Siyasi Mücadeleye  |  Rize'de AKP'li başkandan seçim tehdidi: Oy vermezseniz havaalanı yok!  |  Samsun’da HDP mitingine faşist saldırı  |  Aydın Çak'ı Kaybettik...  |  Bartın’da HDP İl Başkanlığı’na faşist saldırı  |  
MURTEZAOGLU


UNUTULMAYANLAR
REKLAM
ZİYARETÇİ DEFTERİ
REKLAM
ÖNEMLİ LİNKLER
REKLAM
İLAN - DUYURU
EN ÇOK OKUNANLAR
REKLAM
İSTATİSLİK

Anasayfaya Dön Anasayfaya Dön 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto


Görele Balı Artık Marka

26Şubat2014, 21:07

Giresun Görele S.S. Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Başkanı Mehmet Allahverdi, Görele balının ‘Görele Bal’ markası adı altında kendi logosuyla tescillendiğini söyledi.


Mehmet Allahverdi, gazetecilere yaptığı açıklamada, Görele balının marka tescilinin yapıldığını en kısa süre içerisinde de bal dolum tesisinin ilçeye kazandırılması için ellerinden gelen gayreti gösterdiklerini belirtti.

Konu hakkında yaptığı açıklamada  Allahverdi, şunları kaydetti:

"Görele’de kooperatifimiz üyelerinin ürettiği balın kendi markamızla üretip satabilmek için ‘Görele Bal’ adı altında kendi logosuyla marka tescilini yaptık. Artık Görele Balı marka olup kooperatifimiz adına tescillidir. Bundan sonra Türkiye’nin her beldesi Görele balıyla tanışacaktır. Öyle ki Türkiye’nin her hangi bir yerinden bizim balımızı alan almış olduğu balın üzerindeki etiketten  kooperatifimiz falanca üyesi tarafından üretilmiş olduğunu görecek . Kesinlikle hilesiz ve  katkısız balı gönül rahatlığı ile yiyecek “dedi.

Görele’de şuanda üreticiler tarafından 80 - 100 ton arası bal üretildiğini de iddia eden Allahverdi, “Görele merkez ve köylerinde olsun bal üretimi yaygınlaşmaya başladı. Şuanda ilçemizde ortalama mevsim şartları normal olursa 80 - 100 ton arası bal üretimi yapıldığını zannediyorum. Bu güne kadar en büyük sıkıntımız üretilen bu balların istenilen düzeyde pazarlamasının yapılamamasıydı. Şu anda Marka patent hakkını aldığımız Görele Balını bundan sonra kısa sürede kalite farkıyla Türkiye’ye benimseteceğiz. Üretici rahatlıkla kooperatif vasıtası ile kendi malını, kendi adına, kendi satma yoluna gidecektir. Bal üreticileri resmiyete kavuşmamış, vasıfsız ve tahlilden geçmemiş, dolum tesisinde dolmamış bir balı satma şansı olamayacak.

Biz kooperatif olarak Görele'de dolum tesisi işine de el attık. Bunun için ilçede ortaklarımızla beraber dolum tesisi kurmaya çalışıyoruz. Bu kapsamda çalışmalarımız süratli bir şekilde devam ediyor. Amacımız, üreticilerimizin üretiği balı en kısa sürede pazarlıyarak onların yüzünü güldüreceğiz. İnşaalah Görele balını en kısa sürede dünyaya tanıtmış olacağız. Böylelikle, Gürcistan ve Rusya'dan gelen merdiven altı dediğimiz sahte bala karşıda savaş açmış olacağız." Dedi.

Haber : Turhan SinirlioğluKaradeniz Ses

Toplam 1533 Defa Okunmuştur.

 Yazdyrylabilir SayfaTavsiye Et Yorum Yaz


EKONOMİ-TARIM


KÖŞE YAZARLARI
Mehmet KÖŞNEK Mehmet KÖŞNEK
İŞTE BİZİM COĞRAFYAMIZ
Hüseyin ÇAKICI Hüseyin ÇAKICI
Öğretmen ve Tecavüz
Ayhan EYİKOÇAK Ayhan EYİKOÇAK
MEĞER TÜRKÇE
Av.Fikret İLKİZ Av.Fikret İLKİZ
Savaşi Karşı Medya ve Barış
Yusuf GÜRCUSU Yusuf GÜRCUSU
Hopa!
Sezai SARIOĞLU Sezai SARIOĞLU
Kağıtsız Gemiler
Tevfik KARA Tevfik KARA
Reklamcılık Bir Sanattır..!
Gündoğdu YILDIRIM Gündoğdu YILDIRIM
Japon Mühendis
Prof.Afşar TİMUÇİN Prof.Afşar TİMUÇİN
İnsan İnsanla Güzeldir
Ali DİLKİ Ali DİLKİ
Hükûmet Dört Yüzü Buldu
Mıgırtiç MARGOSYAN Mıgırtiç MARGOSYAN
Amigoluk Meselesi
Doç.Dr.Çağatay ÜSTÜN Doç.Dr.Çağatay ÜSTÜN
Bir Duruş Olmalı...!
Özcan TEMEL Özcan  TEMEL
Çanakkale Şehidi Uzunömeroğlu Ömer
Coşkun ÖZBUCAK Coşkun ÖZBUCAK
Fiskobirlik
Şevket ÇORBACIOĞLU Şevket ÇORBACIOĞLU
Arhavi'nin Doğasına ve Doğanına Dolar İçin Saldıranlar
Sevda KAKALİÇOĞLU Sevda KAKALİÇOĞLU
TOPRAĞA İZ BIRAKIYORSUNUZ
Deniz Alan HELD Deniz Alan HELD
Çevre Dostu ve Antikapitalist Hediye Seçenekleri
Köşe yazarı sayımız fazla olduğu için burada sadece son 17 köşe yazısı gösterilmektedir.Tüm yazarlar için Tıklayın..
REKLAM
SÖYLEŞİ VE DOSYALAR
Erdoğan İktidar İçin Her Şeyi  Göze Aldı
Erdoğan İktidar İçin Her Şeyi Göze Aldı
Yazar Aydın Çubukçu: 1 Kasım’a giderken hedef bellidir; 7 Haziran’ın tekrarlanmaması diye bir hedef vardır ve bunun için kullanılacak araçlar da doğrusu iç açıcı bir manzara çizmiyor.
AFORİZMALAR
Siyaset Toplum Problemlerini Çözmenin Dışında Kalırsa
Siyaset Toplum Problemlerini Çözmenin Dışında Kalırsa
İktidarı almayı yakın hedef görmek için; iktidara çatmak, iktidarın yaptıklarını halka tercüme etmek, iktidar getirseydi; sokakdaki herbir insan iktidar olma şansını taşıyor olurdu.
HERŞEYE RAĞMEN ETİK
Bilimin Mantığı Siyasetin Önündedir
Bilimin Mantığı Siyasetin Önündedir
Her Şeye Rağmen Etik aktivasyonu sorumlusu Doç. Dr. Çağatay Üstün, Mersin Akkuyu’da yapılması planlanan ve temeli atılan nükleer santral tesisinin yapımının oldu bittiye getirilmesinin doğru olmadığına değinerek eğer bilim siyasetin üstündeyse siyaset bilimin sesine kulak vermelidir dedi.
© Copyright

KaradenizSes.Com Basın Meslek İlkelerine Uymaya Söz Vermiştir. Bu internet sitesinde yayınlanan haber, makale, yorumlar yazarını bağlar. Karadeniz Ses sorumlu tutulamaz. Tüm Hakları Saklıdır © Copyright 2007 - 2010 karadenizses.com
Hakkımızda | Yazar Girişi

Tasarım - Editör - Teknik Sorumlu
UstaSoft İnternet Hizmetleri