Kurbansız Bir Bayram Kahvaltısı Mümkün  |  Erdoğan İktidar İçin Her Şeyi Göze Aldı  |  Yakılan HDP Hopa İlçe binasına 'inadına barış' pankartı  |  Trabzon'da Linç Girişimi  |  Kıyıya Vuran Bir Çocuk ve Sorular, Sorular...  |  Bir Çocuğun Ölümü: Acıdan Siyasi Mücadeleye  |  Rize'de AKP'li başkandan seçim tehdidi: Oy vermezseniz havaalanı yok!  |  Samsun’da HDP mitingine faşist saldırı  |  Aydın Çak'ı Kaybettik...  |  Bartın’da HDP İl Başkanlığı’na faşist saldırı  |  
MURTEZAOGLU


UNUTULMAYANLAR
REKLAM
ZİYARETÇİ DEFTERİ
REKLAM
ÖNEMLİ LİNKLER
REKLAM
İLAN - DUYURU
EN ÇOK OKUNANLAR
REKLAM
İSTATİSLİK

Anasayfaya Dön Anasayfaya Dön 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto


KTܒde faşist saldırı fişleme ve provokasyonla sürüyor!

14Aralık2013, 08:51

KTܒde üniversitelilere saldıran faşistler şimdi de Öğrenci Kolektifleri üyesi Fidel Çakmak’ı hedef gösteren afişleri üniversiteye ve çevredeki mahallelere astı.


Üniversiteliler afişlere tepki gösterip sökerken, Fidel Çakmak rektörle görüşmek istedi. Faşistlere açık olan Rektör’ün kapısı, tehdit edilen üniversite öğrencisine kapalıydı..Kanserden hayatını kaybeden Karadeniz Teknik Üniversitesi öğrencisi Ahmet Yılmaz için stant açan Öğrenci Kolektifleri üyelerine saldıran faşistler şimdi de üniversiteye ve üniversite bölgesindeki mahallelere Öğrenci Kolektifleri üyesi Fidel Çakmak’ı hedef gösteren afişler yapıyor.

Kimlerin yaptığı belli olmayan afişler sabahın beşinden itibaren tüm üniversiteye yapılmış ve Fidel Çakmak açık hedef haline getirilmiş durumda.

Üniversitelilerin yoğun yaşadığı Konaklar ve Kalkınma mahallelerinde de yapılan afişler, öğrencilerin tepkileri sonucu kaldırıldı. Mahallelerdeki afişleri de toplayan öğrenciler bunu yapan kişilerin derhal bulunması gerektiğini belirterek tepki gösterdi.

Afişlerin altında “KTÜ Öğrencileri Dayanışma Platformu” imzası olması ise üniversitenin resmi öğrenci derneği olan “KTÜ Öğrenci Derneği” ismini kullanamayan faşistlerin alelacele böyle bir isme başvurduklarını gösteriyor. Söz konusu afiş, Trabzon Ülkü Ocakları, Akçaabat Ülkü Ocakları ve daha birçok faşist çevrenin sayfasından paylaşılarak sosyal medyada yaygınlaştırıldı.

Önce, “Ülkücü hareketin tarafsız haber sesi yayına başlıyor” sloganıyla açılan Bayrak Haber’in Facebook sayfasında “Bu teröristin hala  KTܒde  ne işi var?” başlığıyla paylaşılan afişler daha sonra tüm faşistler tarafından paylaşıldı ve Fidel Çakmak açık hedef haline getirildi. Özel haberlerle devam edeceğini söyleyen bayrak haber ise yeni provokasyonlara devam edileceği sinyalini veriyor.

Rektör: Her şey inceleniyor!

Rektörle görüşmek üzere rektörlüğe giden Fidel Çakmak’a Rektör Süleyman Baykal’ın verdiği cevap: “Şu an konuşacak bir şey yok her şey inceleniyor.”

Hayatının tehlikede olduğunu ve acil olarak görüşmek istediğini söyleyen Çakmak’a görüşemeyeceğini söyleyen rektör 9 Aralık’taki saldırının elebaşı olan Öğrenci Konsey başkanı Berkay Bayraktar ile görüşmesinin yanı sıra, Bayraktar’a hala bir yaptırım uygulamış değil.

Güvenlik amiriyle görüşen Fidel Çakmak, afişlerin sabah beşten itibaren yapılmaya başlandığını  ve güvenliğin de sabah saatlerinden itibaren bu afişleri topladığını öğrendi.

Afiş yapan kişilerin tespit edilmesini isteyen Çakmak, kamera kayıtlarını istese de güvenlik amiri kayıtları veremeyeceğini savcılık izni olması gerektiğini  söyledi.

Savcılığa suç duyurusunda bulunacağını söyleyen Fidel Çakmak, kendisini hedef gösteren faşist grubun daha önce birçok kez kendisini tehdit ettiğini, akşam beşten sonra okula gelmemesi konusunda tehditler aldığını belirterek bu tehditlere karşı sessiz kalmayacağını dile getirdi.

Okula verdiği dilekçede her şeyi anlattığını ve okulun tüm yaşananlardan haberdar olduğunu söyleyen Çakmak, “Bu saatten sonra başıma gelebilecek en ufak şeyden dahi yaşananlara sessiz kalan üniversite yönetimi sorumludur” dedi.

Sendika.Org


Karadeniz Ses

Toplam 1472 Defa Okunmuştur.

 Yazdyrylabilir SayfaTavsiye Et Yorum Yaz


EĞİTİM-BİLİM


KÖŞE YAZARLARI
Mehmet KÖŞNEK Mehmet KÖŞNEK
İŞTE BİZİM COĞRAFYAMIZ
Hüseyin ÇAKICI Hüseyin ÇAKICI
Öğretmen ve Tecavüz
Ayhan EYİKOÇAK Ayhan EYİKOÇAK
MEĞER TÜRKÇE
Av.Fikret İLKİZ Av.Fikret İLKİZ
Savaşi Karşı Medya ve Barış
Yusuf GÜRCUSU Yusuf GÜRCUSU
Hopa!
Sezai SARIOĞLU Sezai SARIOĞLU
Kağıtsız Gemiler
Tevfik KARA Tevfik KARA
Reklamcılık Bir Sanattır..!
Gündoğdu YILDIRIM Gündoğdu YILDIRIM
Japon Mühendis
Prof.Afşar TİMUÇİN Prof.Afşar TİMUÇİN
İnsan İnsanla Güzeldir
Ali DİLKİ Ali DİLKİ
Hükûmet Dört Yüzü Buldu
Mıgırtiç MARGOSYAN Mıgırtiç MARGOSYAN
Amigoluk Meselesi
Doç.Dr.Çağatay ÜSTÜN Doç.Dr.Çağatay ÜSTÜN
Bir Duruş Olmalı...!
Özcan TEMEL Özcan  TEMEL
Çanakkale Şehidi Uzunömeroğlu Ömer
Coşkun ÖZBUCAK Coşkun ÖZBUCAK
Fiskobirlik
Şevket ÇORBACIOĞLU Şevket ÇORBACIOĞLU
Arhavi'nin Doğasına ve Doğanına Dolar İçin Saldıranlar
Sevda KAKALİÇOĞLU Sevda KAKALİÇOĞLU
TOPRAĞA İZ BIRAKIYORSUNUZ
Deniz Alan HELD Deniz Alan HELD
Çevre Dostu ve Antikapitalist Hediye Seçenekleri
Köşe yazarı sayımız fazla olduğu için burada sadece son 17 köşe yazısı gösterilmektedir.Tüm yazarlar için Tıklayın..
REKLAM
SÖYLEŞİ VE DOSYALAR
Erdoğan İktidar İçin Her Şeyi  Göze Aldı
Erdoğan İktidar İçin Her Şeyi Göze Aldı
Yazar Aydın Çubukçu: 1 Kasım’a giderken hedef bellidir; 7 Haziran’ın tekrarlanmaması diye bir hedef vardır ve bunun için kullanılacak araçlar da doğrusu iç açıcı bir manzara çizmiyor.
AFORİZMALAR
Siyaset Toplum Problemlerini Çözmenin Dışında Kalırsa
Siyaset Toplum Problemlerini Çözmenin Dışında Kalırsa
İktidarı almayı yakın hedef görmek için; iktidara çatmak, iktidarın yaptıklarını halka tercüme etmek, iktidar getirseydi; sokakdaki herbir insan iktidar olma şansını taşıyor olurdu.
HERŞEYE RAĞMEN ETİK
Bilimin Mantığı Siyasetin Önündedir
Bilimin Mantığı Siyasetin Önündedir
Her Şeye Rağmen Etik aktivasyonu sorumlusu Doç. Dr. Çağatay Üstün, Mersin Akkuyu’da yapılması planlanan ve temeli atılan nükleer santral tesisinin yapımının oldu bittiye getirilmesinin doğru olmadığına değinerek eğer bilim siyasetin üstündeyse siyaset bilimin sesine kulak vermelidir dedi.
© Copyright

KaradenizSes.Com Basın Meslek İlkelerine Uymaya Söz Vermiştir. Bu internet sitesinde yayınlanan haber, makale, yorumlar yazarını bağlar. Karadeniz Ses sorumlu tutulamaz. Tüm Hakları Saklıdır © Copyright 2007 - 2010 karadenizses.com
Hakkımızda | Yazar Girişi

Tasarım - Editör - Teknik Sorumlu
UstaSoft İnternet Hizmetleri