Kurbansız Bir Bayram Kahvaltısı Mümkün  |  Erdoğan İktidar İçin Her Şeyi Göze Aldı  |  Yakılan HDP Hopa İlçe binasına 'inadına barış' pankartı  |  Trabzon'da Linç Girişimi  |  Kıyıya Vuran Bir Çocuk ve Sorular, Sorular...  |  Bir Çocuğun Ölümü: Acıdan Siyasi Mücadeleye  |  Rize'de AKP'li başkandan seçim tehdidi: Oy vermezseniz havaalanı yok!  |  Samsun’da HDP mitingine faşist saldırı  |  Aydın Çak'ı Kaybettik...  |  Bartın’da HDP İl Başkanlığı’na faşist saldırı  |  
MURTEZAOGLU


UNUTULMAYANLAR
REKLAM
ZİYARETÇİ DEFTERİ
REKLAM
ÖNEMLİ LİNKLER
REKLAM
İLAN - DUYURU
EN ÇOK OKUNANLAR
REKLAM
İSTATİSLİK

Anasayfaya Dön Anasayfaya Dön 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto


Görele Tekstil'de İlk Maaş Heyecanı!

27Kasım2010, 13:27

Karadeniz'in en büyük yatırımını Görele'ye getiren MATGO-LOLİ Tekstil, kısa zamanda kurduğu fabrikasında üretime geçerek, çalışanlarına ilk maaşlarını ödedi. Fabrika çalışanları arasında "Ayın eleman" seçildi ve altın takılarak ödüllendirildi.


     Merkezi İstanbul’da olan MATGO-LOLİ Tekstil, Karadeniz’in en büyük yatırımını Görele’de gerçekleştirmiş ve fabrika inşaatına başlanmıştı. Fabrika inşaatı sürerken İŞ-KUR kanalıyla işçi alımı gerçekleştirilmiş, fabrika inşaatının kısa zamanda tamamlanması ile 115 kişi işbaşı yapmış, Görele Tekstil Fabrikasında üretime geçilmişti.

     Fabrika da çalışanlar 30 iş gününü tamamlayarak ilk maaşlarını almaya hak kazandılar.  Görele Tekstil Fabrikası Yönetim Kurulu Başkanı Gürbüz Gül ilk maaşı ödemenin heyecanı içinde, Hürriyet Mahallesinde bulunan fabrika binasında bir tören düzenledi.  Gül çalışanlarına hitaben yaptığı konuşmasında, “  Hep birlikte aynı heyecanları yaşıyoruz.  Bizler, fabrikamızda ilk üretimi gerçekleştirmenin, Sizler de 30 günü tamamlayarak ilk maaşlarınızı almanın heyecanı içersindesiniz. Biz Görele Tekstil Fabrikası olarak ilçemizde sağladığımız istihdamın sevinci ve mutluluğu içersindeyiz. Bütçenize katkı sağladığımızı gördükçe iş alanımızı genişletmek, daha çok kişiye istihdam alanı sağlamanın gayreti içine giriyoruz. Sizlerden beklediğimiz, işinize daha sıkı sarılmak, üretimde kalite sınırını devamlı yükseltmenizdir. Sizler bize ne kadar kazandırırsanız o oranda kazancınıza yansıyacaktır. İlk maaşınız hayırlı olsun. Hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum,” dedi.

     Görele Tekstil Fabrikasında çalışan 115 personelin zarf içindeki maaşları isimleri okunarak hak sahiplerine verildi.

     Maaşların ödenmesinden sonra, daha önce söz verildiği gibi “Ayın elemanı” seçilen Dilek Nalbant’a, gösterdiği üstün başarısı ve işine bağlılığından dolayı altın, ödül olarak takıldı.

  

 

HABER : ALİ KAYA (www.gorelehaber.com)


Karadeniz Ses

Toplam 5656 Defa Okunmuştur.

 Yazdyrylabilir SayfaTavsiye Et Yorum Yaz

Toplam 4 Yorum Yazılmıştır.

kkakka [ 30Mart2015, 18:10 ]
ASGARİ UCRET 1000 TL OLMUS BUNLAR 450-500 TL YE 13-14 SAAT ADAM CALISTIRIOYRLAR İLK BİRKAÇ AY SİGORTADA YAPMIYORLAR MAAAŞLARIDA BANKAYA DEĞİL ELDEN VERİYORLAR BİRDE UTANMADAN BASIN ÇA HABER YAPIYORLAR AYNISINDAN ESPIYEDE TİREBOLUDADA VAR MİLLETİ KULLANARAK EMEK HIRSIZLIĞI YAPARAK KUL HAKKI YİYEREK BÖYLE SENDİN OLUYORLAR BİZİM SAF MİLLETİMİZDE GİDİP ÇALISIYOR ŞİKAYET ETMİYOR HAKKINI ARAMIYOR ADAM SORMAZMI KANUNEN CALISMA SAATI HAFTALIK KAC SAAT ASGARI UCREN NE KADAR SEN NE YAPIYON DIYE BEN DEDIM İŞ SAHİBİDE İŞİNE GELİRSE DEDİ MİLLETDE BENİM GİBİ DÜŞÜNSE ŞİKAYETİNİ YAPSA BAKALIM SÖMÜRECEK ADAM BULABİLECEKLERMİ CEZAYI BAYINLINCA BAKALIM BİRDAHA ASGARİ ÜCRETİN ALTINDA ADAM ÇALIŞTIRABİLECEKMİ SAF OLMAYIN HAKKINIZI ARAYIN EMEĞİNİZİ VE KENDİNİZİ SÖMÜRTMEYİN ALLAH AKIL VERMİŞ KULLANIN DİYE DAHA NE DİYEYİM...
kayas [ 08Ağustos2011, 15:41 ]
eminim ki müslüman insanlardır ki işcilerini tıklım tıklım iş yerine götürüp bir hafta yana yakıla işci arayıp diğer haftada atıyorlardır. bu ne biçim müslümanlık anlayışı . üstelik kimsede buna dair ne bir haber ne bir dayanışma işine girmiştir. yazık oraya iş için girip değer hafta atılan insanlara.
B.KALAFAT [ 04Aralık2010, 23:46 ]
BANA GELEN DUYUMLARA GÖRE BU ATELYE SAHİPLERİ ,İSTANBULDAKİ TESİSLERİN DE DE İŞÇİLERİNİ SSK LI YAPMAZLARMIŞ.(GÜNAHI DİYENLERİN BAŞINA)
GÖRELEDEKİ TESİSTE DE ,İŞÇİLERE BİR SÜRE SONRA SİZİ SSK LI YAPABİLECEĞİZ DEMİŞLER.
BELEDİYE BAŞKANI VE BASIN MENSUPLARININ HUZURUNDA MAAŞ ALAN İŞÇİLER ,İMZA BİLE VERMEDEN MAAŞLARINI ALIYORLAR...GÖRDÜNÜZ SANIRIM...
YASAL OLARAK MAAŞ VE KİRALAR BANKAYA YATAR, FABRİKA SAHİPLERİNİN İYİNİYETLİ OLDUKLARINA İNAMAK İSTİYORUMM.AMA...ZORR...
SİZLERİN TRABZON BÖLGE ÇALIŞMA MÜDÜRLÜĞÜNDEN ARAŞTIRMA YAPILMASI İÇİN BAŞVURUDA BULUNMANIZI DİLİYORUM.
NAÇİZANE BEN BAŞVURUDA BULUNDUM,GELEN YANITI SİTENİZDE YAZACAĞIM.
BUNLAR KUL HAKKI YEMEZLER..
BUNLAR İNSAN HAKLARINA SAYGILIDIR.
BUNLAR BAŞLARINI SECDEDEN KALDIRMAZLAR...
BEN İFTİRACI VE YALANCIYIM.ÖZÜR DİLERİM..)))))
B.KALAFAT [ 04Aralık2010, 22:03 ]
KÖLELERE NE İSTERSEK YAPARIZ....

HEPİMİZE HAYIRLI OLSUN,FABRİKAMIZ AÇILDI..ARTIK İŞÇİLERİMİZ PARA KAZANACAKLAR,ZENGİN OLACAKLAR.EMEKLİLİKLERİNDE RAHAT EDECEKLER.SANIYORSUNUZ DEĞİL Mİ....
DEĞİL,DEĞİL,DEĞİL...DEĞİL..
SORUN BAKALIM KAÇ İŞÇİYİ SİGORTALI YAPMIŞLAR,MAAŞLAR BANKAYA YATARDI DEĞİL Mİ..
BUNLAR NEDEN YATIRMADI.ÇÜNKÜ İŞÇİLERİ SİGORTA ETTİRMEDİLERR...YAAA
BELEDİYE BAŞKANI DA BOY GÖSTERİP PUAN TOPLAMAYI HEDEFLİYOR.BUNLARIN HEPSİ BÖYLE..KUL HAKKI YEMEZLER VE YEDİRMEZLER.SAYIN SİTE YÖNETİCİLERİMİZDEN RİCA EDİYORUM.LÜTFEN    ''İŞÇİLERDEN KAÇI SSK LI ARAŞTIRIP ÖĞRENSİNLER.BEN BU KONUYU KAŞIMAYA DEVAM EDECEĞİM,DİLERİM ÖDÜLLÜ SİTEMİZ DE İLGİSİNİ ESİRGEMEZ.
B.KALAFAT

SİTE YÖNETİMİNİN NOTU:
BİROL BEY,
HER YERE ELİMİZ ULAŞMIYOR MALESEF. AMA BU KONUDA ARAŞTIRMANIZ VAR İSE, BU SİTEDE SEVE SEVE HABER YAPARIZ. KENDİNİZİ SİTENİN GÖNÜLLÜ MUHABİRİ SAYINIZ.
HABERİNİZİ BEKLİYORUZ.
SAYGILAR

Tüm Yorumlar


EKONOMİ-TARIM


KÖŞE YAZARLARI
Mehmet KÖŞNEK Mehmet KÖŞNEK
İŞTE BİZİM COĞRAFYAMIZ
Hüseyin ÇAKICI Hüseyin ÇAKICI
Öğretmen ve Tecavüz
Ayhan EYİKOÇAK Ayhan EYİKOÇAK
MEĞER TÜRKÇE
Av.Fikret İLKİZ Av.Fikret İLKİZ
Savaşi Karşı Medya ve Barış
Yusuf GÜRCUSU Yusuf GÜRCUSU
Hopa!
Sezai SARIOĞLU Sezai SARIOĞLU
Kağıtsız Gemiler
Tevfik KARA Tevfik KARA
Reklamcılık Bir Sanattır..!
Gündoğdu YILDIRIM Gündoğdu YILDIRIM
Japon Mühendis
Prof.Afşar TİMUÇİN Prof.Afşar TİMUÇİN
İnsan İnsanla Güzeldir
Ali DİLKİ Ali DİLKİ
Hükûmet Dört Yüzü Buldu
Mıgırtiç MARGOSYAN Mıgırtiç MARGOSYAN
Amigoluk Meselesi
Doç.Dr.Çağatay ÜSTÜN Doç.Dr.Çağatay ÜSTÜN
Bir Duruş Olmalı...!
Özcan TEMEL Özcan  TEMEL
Çanakkale Şehidi Uzunömeroğlu Ömer
Coşkun ÖZBUCAK Coşkun ÖZBUCAK
Fiskobirlik
Şevket ÇORBACIOĞLU Şevket ÇORBACIOĞLU
Arhavi'nin Doğasına ve Doğanına Dolar İçin Saldıranlar
Sevda KAKALİÇOĞLU Sevda KAKALİÇOĞLU
TOPRAĞA İZ BIRAKIYORSUNUZ
Deniz Alan HELD Deniz Alan HELD
Çevre Dostu ve Antikapitalist Hediye Seçenekleri
Köşe yazarı sayımız fazla olduğu için burada sadece son 17 köşe yazısı gösterilmektedir.Tüm yazarlar için Tıklayın..
REKLAM
SÖYLEŞİ VE DOSYALAR
Erdoğan İktidar İçin Her Şeyi  Göze Aldı
Erdoğan İktidar İçin Her Şeyi Göze Aldı
Yazar Aydın Çubukçu: 1 Kasım’a giderken hedef bellidir; 7 Haziran’ın tekrarlanmaması diye bir hedef vardır ve bunun için kullanılacak araçlar da doğrusu iç açıcı bir manzara çizmiyor.
AFORİZMALAR
Siyaset Toplum Problemlerini Çözmenin Dışında Kalırsa
Siyaset Toplum Problemlerini Çözmenin Dışında Kalırsa
İktidarı almayı yakın hedef görmek için; iktidara çatmak, iktidarın yaptıklarını halka tercüme etmek, iktidar getirseydi; sokakdaki herbir insan iktidar olma şansını taşıyor olurdu.
HERŞEYE RAĞMEN ETİK
Bilimin Mantığı Siyasetin Önündedir
Bilimin Mantığı Siyasetin Önündedir
Her Şeye Rağmen Etik aktivasyonu sorumlusu Doç. Dr. Çağatay Üstün, Mersin Akkuyu’da yapılması planlanan ve temeli atılan nükleer santral tesisinin yapımının oldu bittiye getirilmesinin doğru olmadığına değinerek eğer bilim siyasetin üstündeyse siyaset bilimin sesine kulak vermelidir dedi.
© Copyright

KaradenizSes.Com Basın Meslek İlkelerine Uymaya Söz Vermiştir. Bu internet sitesinde yayınlanan haber, makale, yorumlar yazarını bağlar. Karadeniz Ses sorumlu tutulamaz. Tüm Hakları Saklıdır © Copyright 2007 - 2010 karadenizses.com
Hakkımızda | Yazar Girişi

Tasarım - Editör - Teknik Sorumlu
UstaSoft İnternet Hizmetleri